12 kwietnia 2018 16:43 | Aktualności

Promowanie alternatywnej formy spędzania wolnego czasu bez uzależnień na strzelnicy sportowej

W ramach projektu przeciwdziałania alkoholizmowi wśród młodzieży Zespół Szkół w Długosiodle zorganizował w dniu 20.03.2018r. wyjazd na strzelnicę sportową do Troszyna. Do udziału w warsztatowych zajęciach integracyjnych z grupą rówieśniczą zaprosiliśmy młodzież klas trzecich Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Bosewie.

Instruktaż obsługi broni KBKS, techniki celowania i oddawania strzałów jak i cały trening przeprowadził płk. Eugeniusz Gorczyca.

Wyjazdy młodzieży są alternatywną formą spędzania czasu wolnego od uzależnień poprzez rozwijanie pasji i zainteresowań wśród uczniów tego rodzaju sportu.

Uczniowie biorący udział w treningu strzeleckim bardzo zainteresowali się takim rodzajem sportu i mile spędzili czas.

W ramach projektu uczniowie wykonali również plakaty o treści antyalkoholowej.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Długosiodle za sfinansowanie naszych działań profilaktycznych.