05 marca 2018 13:51 | Aktualności

Szkolny Konkurs Strzelectwa Sportowego „100 lat niepodległości”

W dniu 20 lutego 2018r. odbył się wyjazd na Strzelnicę Strzelectwa Sportowego „OBROŃCA” w Troszynie. Treningi strzeleckie młodzieży z naszej szkoły wpisują się w kalendarz imprez związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Instruktor strzelectwa sportowego Pan Eugeniusz Gorczyca zapoznał młodzież z obsługą broni KBKS jak również z techniką celowania i oddawania strzałów. Młodzież zapoznała się również z różnymi rodzajami broni i jej historią jak również z jej przydatnością na polu walki.

Każdy uczeń oddał pięć próbnych strzałów do tarczy z odległości 25m i 10 strzałów ocenianych. W kategorii dziewcząt najlepszymi strzelcami  okazały się: Dominika Książek, Dominika Mikucka, Ewelina Książek. Natomiast w kategorii chłopców dużą celnością wykazali się: Łukasz Zdunek, Bartłomiej Laska i Marcin Pędzich.