12 grudnia 2017 13:24 | Aktualności

„ Otwarta Firma – Biznes przy tablicy”

Już po raz dziesiąty został  zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie Otwarta firma. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

W Zespole Szkół w Długosiodle w Tydzień Przedsiębiorczości wprowadziła uczniów Beata Sierzan – szkolny doradca zawodowy przedstawiając prezentację FMP na temat programu.

Odbyło się także spotkanie z przedstawicielką lokalnej instytucji Stowarzyszenia Tradycyjni dla Wsi Panią Eweliną Paziewską – doradcą zawodowym.

Wzięli w nim udział uczniowie klasy I SB i II ZSZ. Tematem spotkania było znaczenie kompetencji miękkich na rynku pracy :

- problemy z komunikacją interpersonalną częstą przyczyna zwolnień pracowników;

- pojęcie komunikacji interpersonalnej, rodzaje komunikacji, bariery komunikacyjne;

- współczesne narzędzia komunikacji miedzyludzkiej - ich wady i zalety

- ćwiczenie pokazujące przewagę komunikacji dwustronnej nad komunikacja jednostronną

Uczniowie z ciekawością i wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Najbardziej aktywny Marcin Machnowski otrzymał od prowadzącej warsztaty w nagrodę - torbę na dokumenty.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie Paziewskiej za zaangażowanie, za cenne wskazówki i rady.