23 listopada 2017 18:16 | Aktualności

Lekcja biblioteczna

W dniu 26.10.2017r. uczniowie klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia odwiedzili Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle. W ramach współpracy naszej biblioteki szkolnej z biblioteką gminną mieliśmy okazję przybliżyć sobie wiedzę z zakresu bibliografii. Zobaczyliśmy księgozbiory. Mieliśmy okazję dowiedzieć się o rzadkich egzemplarzach znajdujących się w wypożyczalni i czytelni. Przedstawiono nam unikatowe woluminy i poczytne książki „z aktualności” tj. Lisy Glass „Błękit”, Zofii Ledwosińskiej „W stronę marzeń”, Yanagihary „Ludzie na drzewach”, E. Cherezińskiej „Trzy małe pieśni”, K. Drewery „Cela7” i wiele innych.

Zainteresowało nas katalogowanieelektroniczne (znaliśmy klasyczny, tradycyjny sposób katalogowania). Wiemy teraz jak wyszukiwać egzemplarze, którymi jesteśmy zainteresowani i jak wygląda katalogowanie w Bibliotece Narodowej czy Bibliotekach Akademickich. Jeśli interesuje nas jakaś książka możemy sprawdzić w sieci (nie wychodząc z domu) czy dany egzemplarz jest dostępny w wybranej przez nas wypożyczalni.

Zajęcia w bibliotece były połączone z lekcją historii i zbliżającym się Świętem Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji każdy z nas wykonał kotylion – oczywiście przy pomocy pań bibliotekarek.

Wizyta poza zdobytą wiedzą dostarczyła nam nie tylko wielu wrażeń ale i dobrej zabawy.