16 listopada 2017 12:59 | Aktualności

Pasowanie klasy I

Uroczyste ślubowanie klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia odbyło się 24 października 2017r. Klasa I BS liczy 13 uczniów. Są wśród nich przyszli mechanicy pojazdów samochodowych, piekarze, sprzedawcy, stolarze i fryzjerzy.

Każdy z uczniów został poddany sprawdzianowi. Wszyscy zostali poddani testowi praktycznemu  i teoretycznemu. I tak, piekarz musiał wykazać się umiejętnością wyrabiania ciasta z mąki, mechanicy samochodowi rozpoznać klucze i narzędzia używane do naprawy samochodów, fryzjer przygotować fryzurę pewnej niecierpliwej klientce, która bardzo spieszyła się na bal, a sprzedawcy wystawić rachunek za zakupy szalonej klientki. I choć zadania były trudne, to każdy z uczestników starał się je wykonać jak najlepiej.

Ślubowanie uczniowie złożyli w obecności Pani Dyrektor, nauczycieli i społeczności uczniowskiej. Swą gotowość do pracy i nauki potwierdzili własnoręcznym podpisem na akcie ślubowania. Po pasowaniu uczniowie klasy I odebrali gratulacje i życzenia od swoich starszych kolegów.