16 listopada 2017 12:55 | Aktualności

Spotkanie z policją

Tradycją stało się już w naszej szkole coroczne spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji  w Wyszkowie i Komisariatu Policji w Długosiodle,  aby porozmawiać o profilaktyce, odpowiedzialności karnej nieletnich i szeroko rozumianym bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dnia 17.10.2017r. zawitała do nas specjalistka ds. profilaktyki społecznej starszy sierżant  Marta Gierlicka.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz nauczyciele.

Policjanci profesjonalnie przybliżyli zagadnienia odpowiedzialności karnej nieletnich. Mówili o przejawach demoralizacji i czynach karalnych najczęściej popełnianych przez nieletnich oraz o konsekwencjach prawnych. Policjanci mówili też o czyhających zagrożeniach: alkohol, narkotyki, dopalacze. Baczną uwagę zwrócono na zjawisko cyberprzemocy, omówiono przy okazji  zgodne z prawem zasady korzystania z telefonów komórkowych oraz Internetu.