16 listopada 2017 12:53 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

10 października 2017 roku nauczyciele zasiedli wraz z uczniami do szkolnej ławki. Tego dnia obchodziliśmy wspólnie święto Edukacji Narodowej. Obchody rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu przybliżającego historię tego dnia – dokonania naszych przodków, którzy reformując polskie szkolnictwo nakazali naukę w języku polskim w miejsce łacińskiego i wprowadzili takie przedmioty jak historia Polski, wychowanie fizyczne, wydają się nie do podważenia.

Dzięki filmowi powtórzyliśmy sobie najważniejsze fakty i daty związane z KEN, która powołana została przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku na wniosek króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, przedstawiciele SU – Dominika Pędzich i Albert Kłos w imieniu wszystkich uczniów złożyli życzenia Pani Dyrektor, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły.