02 lipca 2017 10:32 | Aktualności

„Wędrówką życie jest człowieka” – zakończenie roku szkolnego 2016/17 dla uczniówZasadniczej Szkoły Zawodowej

23 czerwca 2017r. o godzinie 9.00 uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Galowy strój i dobry humor sprawił, że wszyscy tego dnia wyglądali wyjątkowo. Koniec roku to czas podsumowań naszych starań i wysiłków włożonych w naukę i pracę, ale też moment, kiedy szkolne mury opuszczają kolejni absolwenci. Tym bardziej miło było widzieć twarze zadowolone nie tylko ze zbliżających się wakacji, ale także z powodu osiągniętych wyników. A w tym roku szkolnym nasi uczniowie mieli się czym pochwalić. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za osiągniecie wysokich wyników w nauce i wręczyła nagrody:

Uczniowie nagrodzeni za wyniki w nauce to:

• Magdalena Książek klasa II ZSZ – średnia ocen 4,90 i wzorowe zachowanie
  • Dominika Książek – klasa I ZSZ – średnia ocen 4,82 i wzorowe zachowanie
  • Natalia Rębowska – klasa II ZSZ – średnia ocen – 4,70 i wzorowe zachowanie
  • Patrycja Soliwoda – klasa II ZSZ – średnia ocen 4,60 i wzorowe zachowanie
  • Paweł Mróz – klasa II ZSZ – średnia ocen 4,44 i dobre zachowanie
  • Kolankiewicz Bartłomiej – klasa II ZSZ – średnia ocen 4,36 i dobre zachowanie
  • Dawid Runo – Klasa II ZSZ – średnia ocen 4,33 i dobre zachowanie
  • Pędzich Marcin – klasa II ZSZ – średnia ocen 4,22 i bardzo dobre zachowanie
  • Grzegorczyk Jolanta – klasa III ZSZ – średnia ocen 4,20 i dobre zachowanie

Nagrodę Starosty za szczególne zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły otrzymał Hubert Zieliński z klasy III ZSZ.

Nagrodę za aktywny udział w życiu szkoły w trakcie trzyletniej nauki otrzymała Wiktoria Fusiek – uczennica klasy III ZSZ.

Nagrodę Szkolnego Mistrza Zawodu, którą dostaje uczeń kończący szkołę i mający najlepsze oceny z praktycznej nauki zawodu oraz kursów w ciągu trzyletniego cyklu nauki odebrała Małgorzata Zając ucząca się w zawodzie sprzedawcy.

Nagrodę za wzorową frekwencję w tym roku otrzymała uczennica klasy II ZSZ – Sylwia Solińska.

Za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych dyplomy odebrali:

• z klasy I ZSZ – Dominika Książek, Sebastian Bloch, Fabian Pędzich, Maciej Walentrzak, Łukasz Zdunek
  • z klasy II ZSZ – Hubert Brylak, Bartłomiej Kolankiewicz, Magdalena Książek, Daniel Kulesza, Marcin Pędzich, Rębowska Natalia, Dawid Runo
  • z klasy III ZSZ – Przemysław Brejnak, Ewa Książek, Kamil Kulesza, Przemysław Machnowski, Karol Warszawin, Hubert Zieliński, Lubiak Artur

Wręczone zostały także nagrody w postaci koszulek za udział w Biegu Gwieździstym. Otrzymali je następujący uczniowie: Magdalena Książek (II ZSZ), Natalia Rębowska (II ZSZ), Dominika Książek (I ZSZ), Katarzyna Ordak (II ZSZ), Hubert Brylak (II ZSZ), Sebastian Bloch (I ZSZ), Fabian  Pędzich  (I ZSZ), Paweł Mróz (II ZSZ), Przemysław Machnowski (III ZSZ).

W szkolnym Turnieju Tenisa Ziemnego dyplomy odebrali za:

• I miejsce – Dawid Runo (II ZSZ)
  • II miejsce – Bartłomiej Kolankiewicz (II ZSZ)
  • III miejsce – Sebastian Bloch (I ZSZ)

W Szkolnym Turnieju Strzelectwa Sportowego rozgrywanego na Strzelnicy Sportowej „Obrońca” w Troszynie dyplomy otrzymali:

W kategorii chłopców:

• I miejsce - Marcin Pędzich (II ZSZ)
  • II miejsce - Łukasz Zdunek (I ZSZ)
  • III miejsce - Adrian Kołodziejczyk (II ZSZ) i Paweł Mróz (II ZSZ)

W kategorii dziewcząt:

• I miejsce -Natalia Rębowska (II ZSZ)
  • II miejsce - Dominika Książek (I ZSZ)
  • III miejsce - Sylwia Solińska (II ZSZ)

Nagrodę za osiągnięcia w czytelnictwie otrzymała uczennica klasy II ZSZ – Magdalena Książek.

W trakcie roku szkolnego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie „Pięknego czytania” i na koniec otrzymali nagrody, które wręczone zostały przez szkolnego bibliotekarza – panią Marzenę Kuleszę. Były to następujące uczennice klasy II ZSZ: Natalia Rębowska, Magdalena Książek, Sylwia Solińska, Katarzyna Ordak, Patrycja Soliwoda oraz uczennica klasy I ZSZ – Dominika Książek.

Rozstrzygnięty został również konkurs na najładniejszą gazetkę zawodoznawczą pod hasłem „Mój zawód, moja pasja”. Miejsce I zajęła Patrycja Soliwoda (klasa II ZSZ), miejsce II zajął Marcin Pędzich (klasa II ZSZ). Miejsce III zajęły: Sylwia Solińska (klasa II ZSZ) i Dominika Książek (klasa I ZSZ).

W tym roku szkolnym wręczono również dyplomy za działalność w Szkolnym Klubie Wolontariackim. Uczniowie wyróżniający się to: Patrycja Soliwoda, Sylwia Solińska, Magdalena Książek, Kasia Ordak, Natalia Rębowska i Marcin Pędzich. Dzięki ich pracy i poświęceniu nasza szkoła uzyskała Certyfikat Szkolnego Klubu Wolontariatu w Ogólnopolskim Konkursie .

Na zakończenie wysłuchaliśmy życzeń od klasy II dla uczniów  kończących szkołę i obejrzeliśmy prezentację przygotowaną o klasie III ZSZ. W kilka minut przypomnieliśmy sobie jak wyglądała ich nauka, praca, zabawa w ciągu tych trzech lat w naszej szkole. Uczniowie klasy II żegnając swoich starszych kolegów powiedzieli:  „Życzymy Wam radości wytrwałości, oczekiwania i najpiękniejszych chwil tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje”. Wraz z gratulacjami wręczyli im długopisy do podpisania pierwszej dorosłej umowy o pracę.

Przedstawiciele klasy III w kilku miłych i ciepłych słowach pożegnali swoich kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły zapewniając wszystkich o swoich pozytywnych uczuciach, czego wyrazem były białe róże wręczone obecnym na uroczystości nauczycielom i pracownikom szkoły.

Rozstając się wszyscy życzyliśmy sobie nawzajem dobrego, bezpiecznego wypoczynku, odprężenia psychicznego oraz wielu bogatych przeżyć w okresie wakacji.