02 lipca 2017 10:24 | Aktualności

Bieg Gwieździsty szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

Tradycją naszej gminy jest Bieg Gwieździsty upamiętniający miejsca męczeństwa  okolicznej ludności i walki z hitlerowskim najźdźcą podczas II wojny światowej.

W tym roku odbył się po raz dwudziesty pierwszy. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz Zespół Szkół w Długosiodle.

Uczniowie zawodów rozpoczęli start w miejscowości Lipniak Majorat. Trasa biegu podzielona była na stacje, na których uczniowie musieli wykazać się wiedzą historyczną z zakresu II wojny światowej w naszym rejonie, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnością fizyczną i celnością.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Magdalena Książek, Natalia Rębowska, Dominika Książek, Hubert Brylak, Sebastian Bloch, Fabian Pędzich, po raz drugi zajęła I miejsce otrzymując puchar ufundowany przez Wójta Gminy Długosiodło.