16 czerwca 2017 06:26 | Aktualności

Wielkanocne spotkanie

Wielkanoc w polskiej tradycji jest niezwykle barwnym świętem. To czas radości po zakończeniu niegdyś ściśle przestrzeganego postu oraz pora praktykowania wielu religijnych i ludowych obrzędów. Tradycje pochodzące jeszcze ze średniowiecza są bardzo często przestrzegane do dziś.

Właśnie tradycje wielkanocne stały się tematem przedświątecznego spotkania społeczności szkolnej. Znajomością świątecznych zwyczajów pochwalili się uczniowie klasy I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Odpowiadali oni na pytania dotyczące sposobu obchodzenia świąt w Polsce. Quiz sprawdzał również wiedzę na temat życia i działalności papieża Jana Pawła II. Quiz niewielką przewagą wygrała drużyna uczniów z klasy I ZSZ. Gratulujemy wiedzy.