Aktualności

30 marca 2017 07:28 | Aktualności

Celne oko

 

Pierwszy w tym roku trening strzelecki uczniów naszej szkoły odbył się 08.02.2017r. na Strzelnicy Strzelectwa Sportowego „OBROŃCA” w Troszynie. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej. 

Na drugim z kolei treningu – 14.03.2017r. – towarzyszyła nam grupa uczniów klas trzecich Gimnazjum Publicznego im. Armii Krajowej w Długosiodle wraz z opiekunami. Wyjazd na strzelnicę do Troszyna został dofinansowany dzięki projektowi realizowanemu w ramach przeciwdziałania uzależnieniom wśród młodzieży przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Długosiodle. Zakładał on promocję alternatywnej formy spędzania czasu wolnego od uzależnień.

Dla części uczniów było to pierwsze spotkanie z bronią na strzelnicy. Po krótkim instruktażu dotyczącym bezpiecznego obchodzenia się z karabinkiem sportowym, wszyscy mogli sprawdzić celność własnego oka. Czas spędzony na  strzelnicy, to także rodzaj integracji młodzieży w innych – nie szkolnych warunkach. Jest to także sposób na doświadczenie czegoś nowego. Mamy nadzieję, że taki sposób spędzania wolnego czasu przypadł wszystkim do gustu i że w przyszłym roku również wybierzemy się wspólnie na strzelnicę.

A uczniów szkoły zawodowej czekają jeszcze zawody „O Srebrne Muszkiety” i „Sprawni jak żołnierze” w Kadzidle. Są to ogólnopolskie zawody organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty przy wsparciu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz Ligi Obrony Kraju. W śród uczniów naszej szkoły najlepszymi  strzelcami okazali się:

    Kategoria Chłopców:

  1.  Marcin Pędzich – kl. II – 93 pkt
  2.  Łukasz Zdunek – kl. I – 90 pkt
  3.  Adrian Kołodziejczyk – kl. II – 89 pkt
  4.  Paweł Mróz – kl. II – 89 pkt

  Kategoria dziewcząt:

  1. Natalia Rębowska – kl. II – 68 pkt
  2. Dominika Książek – kl. I – 61 pkt
  3. Sylwia Solińska – kl. II – 55 pkt

GRATULUJEMY!

Przeczytano: 388 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: