13 stycznia 2017 12:55 | Aktualności

„Start do kariery” – III edycja

13 grudnia 2016r. młodzież klasy I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyła w warsztatach z profesjonalnym trenerem kariery – Panią Agnieszką Szefer. Organizatorem projektu jest firma Gumtree. Honorowy patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa młodych ludzi poprzez dostarczenie im niezbędnej wiedzy merytorycznej oraz realnych narzędzi, pozwalających wejść sprawnie na rynek pracy, znaleźć wymarzoną pracę, zbudować poczucie wartości z posiadanego zawodu oraz poprawienie komunikacji uczeń/absolwent – przedsiębiorca.

Uczniowie nauczyli się jak pozytywnie zaprezentować swoją kandydaturę na rozmowie kwalifikacyjnej oraz jak poprowadzić swoją ścieżkę kariery zawodowej. Poznali narzędzie jakim jest specjalna strona internetowa prowadząca ucznia kolejnymi etapami kształcenia i rozwoju w swojej branży zawodowej.

Spotkanie zorganizowała Pani Beata Sierzan – szkolny doradca zawodowy.