CERTYFIKATY

SKP i KLUB IMPULS

Już od 10 lat w szkole działa Szkolny Klub Przedsiębiorczości - SKP w ramach Klubu Impuls powołanego przez Narodowy Bank Polski i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Klub skupia nauczycieli i młodzież pasjonujących się ekonomią, przedsiębiorczością i edukacją finansową.

Poprzez projekty inicjowane przez NBP i FMP uczniowie mają okazję w sposób przystępny i ciekawy poznać procesy ekonomiczne, a przy okazji wykazać się kreatywnością i  pomysłowością w ich realizacji.

Co roku odbywa się Gala Przedsiębiorczości, podsumowująca pracę SKP za ubiegły rok szkolny- za udział w projektach przyznawane są  punkty i tworzony ranking szkół w województwie. W tym roku byliśmy na 4 miejscu w woj. mazowieckim. X Gala – Jubileuszowa w tym roku odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Już od 10 lat jeździmy z uczniami na Galę do Warszawy, Łodzi i spotykamy ciekawych ludzi, a certyfikaty wręczali nam Prezesi NBP: Leszek Balcerowicz, ŚP. Sławomir Skrzypek, Marek Belka. Mieliśmy okazję porozmawiać z polarnikiem Markiem Kamińskim, aktorem Andrzejem Grabowskim, Emilianem Kamińskim, prezenterem Maciejem Orłosiem, Prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz Waltz i znaną z telewizyjnego show p.t. „Mam Talent” Tatianą Galitsyną.

certyfikat_nbp_001.jpg [745x1024]

Projekt Gumtree  „Start do kariery”

W ramach projektu odbyły się warsztaty  z profesjonalnym doradcą kariery -  specjalistą z branży HR (OTTO Polska) . Organizatorem akcji jest firma Gumtree – właściciel serwisu bezpłatnych ogłoszeń Gumtree.pl. Honorowy patronat nad  projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Inicjatywa ma na celu aktywizację zawodową młodych ludzi poprzez dostarczenie im niezbędnej wiedzy merytorycznej oraz realnych narzędzi, pozwalających sprawnie wejść na rynek pracy, znaleźć wymarzoną pracę, zbudować poczucie dumy z posiadanego fachu oraz umożliwić komunikację najlepszych uczniów/absolwentów z przedsiębiorcami. Uczniowie nauczyli się pisania dokumentów aplikacyjnych: cv, listu motywacyjnego, dowiedzieli się jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, jak założyć własną firmę oraz jak zdobyć inwestorów na jej rozwój. Po warsztatach odbyły się godzinne konsultacje indywidualne z ekspertem.  Kolejnym etapem projektu będą wizyty studyjne w zakładach pracy. Szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła na dobry start” potwierdzający, że w placówce przykłada się wszelkich starań, aby gruntownie przygotować uczniów do wejścia na rynek pracy

startdokariery.jpg [745x1024]