UCZYMY ZARABIAĆ PIENIĄDZE W ZAWODZIE!

KWALIFIKACJE ZDOBYTE DZIŚ – PEWNA PRACA JUTRO

Oferta edukacyjna:

Technikum Handlowe

Nauka trwa 4 lata

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język angielski i geografia

Po ukończeniu szkoły czeka ciekawa praca na stanowiskach związanych z handlem, obsługą klienta, sprzedażą i zaopatrzeniem, ponieważ na rynku lokalnym powstają nowe firmy handlowe. Nabyte umiejętności zawodowe umożliwiają absolwentowi także utworzenie i prowadzenie własnej działalności. Absolwent ma większe szanse na znalezienie pracy dzięki odbytym praktykom, które dają doświadczenie zawodowe, w odróżnieniu od absolwenta liceum ogólnokształcącego.

oferta2015_01.jpg [433x316]

oferta2015_02.png [321x238]

Technikum Agrobiznesu

Nauka trwa 4 lata

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język angielski i biologia

Możliwość odbycia praktyki zawodowej/stażu w Holandii i Niemczech

Absolwent: może samodzielnie prowadzić gospodarstwo agroturystyczne i rolne, ubiegać się o fundusze strukturalne z UE, prowadzić własną działalność gospodarczą, jak również pracować w rolniczych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, w urzędach i instytucjach służb rolniczych.

3_1024x768.jpg [300x225]

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

(wielozawodowa – pracownik młodociany)

Szkoła kształci w wielu zawodach: sprzedawca, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, lakiernik, elektryk, elektromechanik, monter instalacji, sieci i urządzeń sanitarnych, stolarz, murarz-tynkarz, piekarz, cukiernik, kucharz i inne.

Nauka trwa 3 lata

Uczniowie odbywają praktyczną naukę zawodu poza szkołą w zakładach pracy (absolwenci kończący szkołę posiadają już 3- letnie doświadczenie zawodowe, dzięki temu są konkurencyjni na rynku pracy)

6_1024x768.jpg [300x225] 7_1024x768.jpg [300x225] 8_1024x768.jpg [300x225]

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Nauka trwa 3 lata, na podbudowie szkoły podstawowej, gimnazjum lub ZSZ. Absolwenci ZSZ zaczynają od klasy drugiej.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia i geografia

Szkoła Policealna dla Dorosłych (nie jest wymagana matura)

Szkoła na podbudowie szkoły średniej. Kształci w zawodach:

1.Technik rachunkowości – nauka trwa 2 lata (w tym praktyka - w urzędach i przedsiębiorstwach – co daje doświadczenie zawodowe potrzebne na rynku pracy.)

Dyplom technika rachunkowości pozwala znaleźć zatrudnienie w działach finansowo-księgowych wszystkich przedsiębiorstw oraz instytucjach typowo finansowych, czyli bankach, urzędach skarbowych, firmach ubezpieczeniowych

9_1024x768.jpg [300x226]

2. Opiekun medyczny. Czas trwania nauki: 1 rok!!!

Szkoła przygotowuje do podjęcia pracy w charakterze  opiekuna medycznego w instytucjach opiekuńczych w kraju i za granicą ( szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych zespołach opieki zdrowotnej, środowiskowych domach pomocy), a także do prowadzenia  indywidualnej opieki w domu pacjenta lub pracy  w  fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. Zajęcia praktyczne odbywają się w szkolnej pracowni zawodowej

10_1024x768.jpg [300x225]

Kurs kwalifikacyjny dla zawodu rolnik Czas trwania: 880h/ 1 rok

Kurs nadaje kwalifikacje potrzebne do przejęcia gospodarstwa rolnego oraz ubiegania się o kredyty ze środków Unii Europejskiej.

Oferta dodatkowa

• Projekty unijne
  • Sekcja Strzelectwa Sportowego (udział w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” i strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”, bezpłatne wyjazdy na treningi)
  • Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu,
  • Szkolny Klub Przedsiębiorczości( projekty z zakresu edukacji ekonomicznej i finansowej: „Moje finanse”, „Lekcje z ZUS”, „Chcę być przedsiębiorczy”)
  • Szkolny Klub Sportowy,
  • Program profilaktyczny Pat – Profilaktyka a Ty (szkoła jest PaTPORTEM)
  • Projekt edukacji obywatelskiej „Dramowi obywatele” prowadzony przez Stowarzyszenie „Stop-klatka”
  • zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminu potwierdzającego  kwalifikacje zawodowe i egzaminu maturalnego

ATUTY SZKOŁY

• profesjonalna kadra pedagogiczna
  • zajęcia z profesjonalistami także spoza szkoły
  • nauka w systemie jednozmianowym – do godz. 16:00
  • dogodna lokalizacja i łatwy dojazd (PKS, PKP)
  • troska o bezpieczeństwo uczniów (monitoring wizyjny)
  • sale lekcyjne z projektorami i tablicami interaktywnymi
  • możliwość zjedzenia obiadu
  • wielofunkcyjne boisko i siłownia
  • bezpłatne wyjazdy na treningi strzeleckie
  • możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji zawodowych
  • praktyki w przedsiębiorstwach z możliwością kontynuowania pracy po ukończeniu szkoły
  • wolontariat ( WOŚP, warsztaty świąteczne i kulinarne)
  • wycieczki integracyjne i zawodoznawcze
  • bezpłatne wyjazdy zagraniczne w ramach współpracy ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej
  • pomoc doradcy zawodowego i pedagoga szkolnego oraz psychologa
  • wysoka jakość kształcenia zawodowego i aktywna współpraca ze środowiskiem lokalnym (wysoko ocenione w ewaluacji zewnętrznej)

Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna i wychodząca naprzeciw potrzebom ucznia. Uczniowie nie są anonimowi. Kadra pedagogiczna dba o wszechstronny rozwój młodzieży, zapewniając także  pomoc i wsparcie. Nasi absolwenci posiadając doświadczenie zawodowe, znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach lub  prowadzą własną działalność gospodarczą. Nasza oferta edukacyjna umożliwia  także kontynuowanie nauki w szkołach dla dorosłych.

Ucząc się w naszej szkole  planujesz i budujesz  własną karierę zawodową i wpływasz na kształt własnego dorosłego życia.

Serdecznie zapraszamy Uśmiech

OfertaEDU_2014